Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Nowa generacja falowników Lenze przekonuje funkcjami cyfrowymi i wydajnością energetyczną

Rosnące wymagania dotyczące efektywności energetycznej stawiają przed przemysłem coraz to nowe wyzwania. Specjalista w dziedzinie automatyzacji, firma Lenze, oferuje przemyślane, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązanie, jakim są zdecentralizowane falowniki motec serii i500. Nowy przemiennik i550 motec posiada wszystkie docenione już przez klientów cechy swej serii oraz nowe funkcjonalności.

W pełni energooszczędny
Nowością w i550 motec jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną i uwalnia od konieczności stosowania rezystora hamującego. Operatorzy maszyn mogą być pewni, że energia nie jest tracona w rezystorach hamowania, ponieważ silnik automatycznie zwraca ją z powrotem do sieci bez dodatkowych kosztów sprzętowych.
Ponadto przemiennik steruje silnikami synchronicznymi całkowicie bez czujników. Kompaktowy pakiet napędowy Lenze, składający się z przekładni, silnika i przemiennika, okazuje się szczególnie energooszczędny. Te trzy komponenty razem zapewniają minimalną emisję C0 2. Oszczędności są szczególnie widoczne w intralogistyce, ponieważ linie przenośników mogą mieć kilka kilometrów długości i tysiące używanych napędów, a oszczędności się sumują.
Funkcje takie, jak VFC eco i PROFIenergy, poprawiają bilans energetyczny systemu. Jeśli dodatkowo używany jest program EASY System Designer firmy Lenze, zagwarantowane jest optymalne zaprojektowanie systemu. Inteligentne oprogramowanie pozwala uniknąć przewymiarowania i prowadzi do oszczędności energii do 30 procent w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.

Cyfrowy pod każdym względem
Dzięki swoim funkcjom cyfrowym przemiennik częstotliwości wykonuje jednocześnie kilka zadań: działa jako wydajny czujnik w systemie, zbiera dane i przekazuje je w ustandaryzowany sposób do platform IIoT i systemów wyższego poziomu. Motec przyspiesza i ułatwia bieżące procesy produkcyjne. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu Drives DataHub firmy Lenze, które umożliwia bezpośredni dostęp do waż- nych danych napędu za pośrednictwem licznych interfejsów J komunikacyjnych.
W szczególności istotna jest możliwość skorzystania z funkcjonalności Master IO-Link, co pozwoli dostarczać operatorom maszyn wysokiej jakości informacje o technice napędowej. Dzięki niej możliwe jest bezpośrednie podłącza- 1 nie inteligentnych czujników pracujących w tym standardzie. Dane z czujników analizowane w czasie rzeczywistym to droga do monitorowania stanu i konserwacji zapobiegawczej. - Daje to klientom kompleksowy wgląd w stan ich maszyny, pozwala z wyprzedzeniem planować czynności serwisowe i konserwacyjne, a tym samym oszczędza czas i pieniądze - wyjaśnia Peter Blatter, kierownik Działu Zarządzania Produktem w firmie Lenze.
Przed uruchomieniem i podczas uruchamiania zdecentralizowana przetwornica częstotliwości w istotny sposób przyczynia się do poprawy łańcucha wartości, ponieważ ważne dane produktu można przeglądać w dowolnym momencie. Cyfrowa tabliczka znamionowa pozwala na przeglądanie danych produktu w dowolnym momencie. Obsługuje standardy zarządzania zasobami i może być odczytywana za pomocą smartfona lub bezpośrednio przez przemiennik. Pozwala to operatorom maszyn na szybki i łatwy dostęp do odpowiednich danych, takich jak kod produktu, pliki CAD i informacje o częściach zamiennych. Inne zalety to możliwość programowania przez USB C, prosta nawigacja po menu i praktyczne ustawienia fabryczne.

Potężny, przyjazny dla użytkownika, bezpieczny
Dzięki funkcjom pozycjonowania motec opanowuje dynamiczną kontrolę ruchu, którą wcześniej mógł zapewnić tylko serwoprzemiennik. Pozwala to na nowe zastosowania, stwarzając dalszy potencjał oszczędności. Ponadto skalowalne, zintegrowane poziomy bezpieczeństwa od STO do Extended Safety z funkcjami takimi, jak SLS aż do Safety over Ethernet, prowadzą do kompleksowej ochrony maszyny i gwarantują stałą wydajność. Przemiennik spełnia w 100% wymagania nowej dyrektywy EN619. Charakteryzuje go także szybki montaż dzięki nowej technologii wtykowego kabla M12 push-pull (pług & play). Korzystnym rozwiązaniem jest także wbudowane sterowanie hamulcem z programowanym napięciem sterowania 180-215 V oraz wewnętrzny zasilacz 24 V DC - 400 m.
Firma Lenze stawia na uniwersalność, dlatego nowy i550 motec sprawdzi się nie tylko w sektorze intralogistycznym, ale również w innych branżach, między innymi w motoryzacyjnej i produkcji dóbr konsumpcyjnych.

Lenze Polska Sp. z o.o.

lenze.falowniki.pl


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl