Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Inteligentny serwonapęd do dynamicznych aplikacji

Innowacyjna koncepcja sterowania ruchem, która zmniejsza złożoność i wykorzystuje nowoczesne, inteligentne możliwości IIoT, a tym samym stwarza wiele korzyści dla producentów maszyn i ich operatorów. Inteligentny i950 serwonapęd, który osiąga do 20 procent szybsze czasy cyklu, co oznacza znaczny wzrost wydajności i efektywności dla użytkownika.

Użytkownicy wymagają coraz bardziej inteligentnych i elastycznych maszyn. Oczekuje się, że wydajność powinna rosnąć z jednoczesną stałą aktualizacją - więcej czujników, więcej interfejsów, więcej mocy obliczeniowej - co jednak nie prowadzi do celu. Odpowiedź Lenze brzmi: większa wydajność pomimo mniejszej złożoności, więcej danych pomimo mniejszej ilości sprzętu, lepsze usługi dzięki większej inteligencji i konsekwentnemu ukierunkowaniu na przyszłościowa technologie, takie jak IIoT. Inteligentna oś serwo, jako silny element sterowania ruchem w systemie automatyki firmy Lenze, łączy w sobie kilka podejść, które przynoszą producentom maszyn korzyści pod względem czasu i kosztów, a jednocześnie wspierają cele w zakresie produktywności użytkownika. Mechanika, elektronika i digitalizacja łączą się w ten sposób, tworząc inteligentne rozwiązanie.

Mocny, kompaktowy, bezpieczny
Inteligentny i950 stanowi siłę napędową o szerokim zastosowaniu. Połączenie serwonapędu i950, przekładni planetarnej g700 i silnika synchronicznego m850 pozwala realizować bardzo precyzyjne zadania związane z pozycjonowaniem, jak
również dynamiczną obsługą i montażem, robotyką oraz rozwiązaniami przenośnikowymi. Jednocześnie i950 prezentuje się jako kompleksowe źródło danych dla Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i opartych na nim modeli serwisowych - inteligentny serwonapęd eliminuje konieczność stosowania dodatkowych czujników.

Wydajność dynamicznego sterowania
Usterki i odchylenia są korygowane znacznie szybciej niż w przypadku standardowych falowników dostępnych na rynku. Dzięki temu wartość zadana jest przywracana w krótszym czasie, a odchylenie od normalnej pracy serwonapędu jest minimalne. Dzieje się tak, ponieważ zoptymalizowana kinematyka przemiennika uwzględnia zarówno samą oś napędową, jak i znajdującą się za nią ścieżkę sterowania.
Podczas pracy zwraca się to dwukrotnie. Po raz pierwszy, gdy otrzymujemy wysoką precyzję pozycjonowania, i po raz drugi, gdy osiągamy wyższą prędkość pracy. Ta zaleta daje w sumie o 20% wyższy wskaźnik cyklu w całej maszynie. Dla użytkownika oznacza to znaczny wzrost wydajności i efektywności!

Centrum informacyjne dla IIoT
Obecna automatyzacja fabryk musi uwzględniać rozwój w kierunku Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Ale skąd biorą się wymagane dane? Pozornie najprostszą odpowiedzią są dodatkowe czujniki. Wymagają one jednak dużego wysiłku: okablowanie i systemy sterowania stają się coraz bardziej złożone, koszty planowania i instalacji rosną, podobnie jak koszty materiałów i konserwacji.
Pokazujemy, że jest inna droga. Inteligentne wykorzystanie danych już dostępnych z serwonapędu sprawia, że dodatkowe elementy stają się zbędne. Zamiast tego sam napęd staje się czujnikiem, który stanowi podstawę dla takich usług, jak monitorowanie stanu.

Gromadzenie i interpretacja dostępnych danych
Przetwarzanie brzegowe danych do monitorowania stanu technicznego może być obsługiwane przez wydajny i950. Jednak IIoT oznacza również łączenie się w sieć poza pojedynczą maszyną, na przykład w celu wspólnego monitorowania różnych systemów, utrzymania różnych lokalizacji centralnie lub do celów porównawczych. Takie bardziej złożone zadania są zazwyczaj obsługiwane za pomocą usług w chmurze, które umożliwiają wykorzystanie uczenia się maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (Al). Prosty sposób przekazywania danych z układu napędowego do IIoT jest zatem niezbędny.
Dzięki bramce x500, w połączeniu z platformą X4 Remote, konstruktorzy maszyn otrzymują od firmy Lenze gotowe do użycia rozwiązanie chmurowe, które obejmuje ciągłe monitorowanie stanu, zdalną konserwację maszyn i przyjazne dla użytkownika zarządzanie zasobami. Producenci OEM i użytkownicy mogą swobodnie wybrać dostawcę chmury do budowy swojej platformy IIoT.

Technologia One Cable
Znormalizowana technologia jednego kabla (OCT) dodatkowo upraszcza konstrukcję maszyny. Zamiast oddzielnych przewodów zasilających i przewodów danych wymagane jest tylko jedno połączenie. Otwarty protokół sprzężenia zwrotnego silnika transmituje dane silnika w sposób cyfrowy. W przypadku napędów serii MCS i m850 firmy Lenze transmituje on również sygnał enkodera i temperaturę silnika.
Jest to również część koncepcji „napęd jako czujnik”, ponieważ sprzężenie zwrotne enkodera jest zintegrowane w OCT i można tutaj pominąć czujniki temperatury silnika. Mniejsza ilość okablowania zmniejsza koszty materiałowe i oszczędza miejsce w szafie sterowniczej. Ponadto zmniejszają się potencjalne źródła błędów: rzadziej zdarzają się awarie związane z podłączeniem i okablowaniem, a znalezienie przyczyny jest łatwiejsze, ponieważ trzeba przetestować mniej opcji.

Lenze Polska Sp. z o.o.

lenze.falowniki.pl


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl