Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

NORD ELECTRONIC DRIVESYSTEMS od 1984 roku opracowuje i produkuje urządzenia elektronicznej techniki napędowej we własnym zakładzie w Aurich w Niemczech. Dzięki naszej kompleksowej wiedzy i dużej zdolności produkcyjnej oferujemy naszym klientom optymalną jakość i szybki czas dostaw przetwornic częstotliwości i rozruszników silników w ramach bogatego systemu modułowych komponentów napędowych.

Z początkiem bieżącego roku firma wprowadziła do sprzedaży dystrybutor polowy NORDAC LINK. Nowy produkt uzupełnił portfolio elektronicznych produktów NORD i udostępnił klientom układ sterowania napędem przystosowany do elastycznego montażu w pobliżu silnika. Wraz z dystrybutorami polowymi z serii LINK, NORD przedstawił również odświeżoną nomenklaturę wszystkich produktów elektronicznych. Poniżej przedstawiamy ich aktualne nazwy i przypominamy krótkie charakterystyki.

NORDAC PRO (SK 500E)

Wszechstronna przetwornica do zabudowy w szafie sterowniczej

Przetwornica częstotliwości do wszystkich zadań napędowych. Posiada precyzyjną regulację za pomocą sterowania wektorem prądu. Nadaje się zarówno do działania w pętli otwartej, jak i zamkniętej i oferuje działanie w pełnym zakresie. Bezpieczeństwo działania w przypadku awarii zapewnia STO i SS1. Zintegrowany sterownik PLC uzupełnia zalety. Posiada duży zakres mocy aż do 160 kW i funkcjonalną możliwość rozszerzenia za pomocą nakładanych modułów opcjonalnych. Ciepło jest optymalnie odprowadzane dzięki różnym koncepcjom chłodzenia. Takie właściwości, jak:

• bezczujnikowe sterowanie wektorem prądu, które zapewnia utrzymanie stałych prędkości obrotowych przy zmieniających się obciążeniach, i bardzo duże momenty obrotowe podczas rozruchu;

• 200% rezerwa przeciążeniowa, która zapewnia większą niezawodność eksploatacji w przypadku dźwigów i mechanizmów podnoszenia;

• wbudowany moduł hamujący dla pracy 4-kwadrantowej;

• wbudowany filtr sieciowy, zapewniający optymalną kompatybilność elektromagnetyczną znajdują się w wyposażeniu podstawowym całej serii, podobnie jak regulator PID lub regulator procesu. Regulatory te samodzielnie realizują zadania w zakresie regulacji w aplikacji użytkownika.

NORDAC FLEX (SK 200E)

Elastyczna przetwornica do zdecentralizowanego sterowania silnikiem

Łatwość instalacji i obsługi. NORDAC FLEX jest naszą najbardziej elastyczną przetwornicą, którą można dopasować do każdego zastosowania dzięki skalowanym funkcjom. Instalację i obsługę SK 200E można przeprowadzić niezawodnie i szybko dzięki ogromnym możliwościom podłączania i łatwemu przenoszeniu parametrów przez pamięć EEPROM. Jako zdecentralizowana przetwornica częstotliwości, NORDAC FLEX oferuje ogromną liczbę funkcji, które umożliwiają elastyczne wykorzystanie tej technologii. SK 200E posiada sterownik PLC do funkcji związanych z napędem oraz wewnętrzny prostownik hamujący do sterowania hamulcem silnika. Również bardzo precyzyjna regulacja w pełnym zakresie oraz bezpieczeństwo działania dzięki STO i SS1 doskonale pasują do wielu gałęzi przemysłu. Przetwornica ma zakres mocy do 22 kW. Możliwy jest montaż zarówno na ścianie, jak i na silniku.

Nawet w przypadku zastosowań, w których przetwornica częstotliwości nie byłaby potrzebna ze względów czysto technicznych (stała prędkość obrotowa z charakterystyką 50 Hz), SK 200E przewyższa każdy nieregulowany napęd dzięki właściwościom oszczędzania energii przede wszystkim przy obciążeniu częściowym.

NORDAC BASE (SK 180E)

Ekonomiczna wersja zdecentralizowanej przetwornicy częstotliwości

Ekonomiczny zdecentralizowany wariant do prostych zadań napędowych. Małe koszty instalacji i wytrzymała konstrukcja zapewniająca łatwy montaż poza szafą sterowniczą. W wielu zastosowaniach nie wykorzystuje się w pełni ogromnego zakresu funkcji nowoczesnych falowników. Aby wypełnić lukę, która powstała między prostymi softstartami silnika i zaawansowanymi urządzeniami, firma NORD opracowała nową przetwornicę częstotliwości. Koncentruje się ona na ważnych funkcjach technologii pomp i techniki transportowej (PI/regulacja prędkości obrotowej, oszczędność energii, komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi), co powoduje istotne oszczędności już w momencie zakupu urządzeń techniki napędowej.

NORDAC LINK (SK 250E / SK155E)

Dystrybutory polowe: komfortowa przetwornica i rozrusznik silnika

Dystrybutor polowy do elastycznej, zdecentralizowanej instalacji. Dostępny jako przetwornica częstotliwości (do 7,5 kW) i rozrusznik silnika (do 3 kW). Może być swobodnie konfigurowany i łatwo zainstalowany. Obsługa NORDAC LINK jest łatwa dzięki wielu opcjom, takim jak wyłącznik z kluczykiem i przełącznik serwisowy. Wszystkie wejścia i wyjścia są „wtykane", co zapewnia łatwe uruchamianie i konserwację. Dystrybutor polowy można łatwo zintegrować z nowoczesnymi systemami automatyzacji. NORDAC LINK obsługuje systemy magistrali polowej znajdujące się na rynku.

Starter silnika NORDAC LINK imponuje swoimi ogromnymi możliwościami podłączenia i łatwością instalacji. Umożliwia całkowicie elektroniczne uruchomienie silnika bez jego zużywania. Wszystkie we/wy są w wersji łatwej do podłączenia, więc urządzenie nie sprawia problemów w odbiorze eksploatacyjnym i utrzymaniu. Posiada również funkcję nawrotu.

NORDAC START

Oszczędna wersja rozrusznika silnikowego

Zdecentralizowany, niepodlegający zużyciu elektroniczny rozrusznik silnika, zapewniający łagodny rozruch. Wewnętrzna ochrona silnika i funkcja rewersji gwarantują elastyczną integrację w systemie. SK 135E firmy NORD łączy funkcje 3 typowych „elektronicznych rozruszników silnikowych", które są powszechnie znane pod nazwami: rozrusznik, rozrusznik rewersyjny i rozrusznik do łagodnego rozruchu. SK 135E oferuje kompleksowe funkcje kontroli i ochrony (kontrola sieci/silnika/autokontrola), co eliminuje potrzebę stosowania tzw. wyłącznika silnikowego. Umożliwia indywidualne dopasowanie charakterystyki roboczej (proces rozruchu/wyłączania) i zapewnia opcjonalne interfejsy komunikacyjne. Na szczególną uwagę zasługuje również elastyczny montaż urządzenia. W warunkach ograniczonej ilości miejsca zaletą jest możliwość bezproblemowego zamontowania kompaktowego urządzenia w pobliżu silnika. Zakres mocy urządzenia to 7,5 kW.

NORD Napędy Sp. z o.o.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl