Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

NORD DRIVESYSTEMS oferuje zgodne z ATEX, zdecentralizowane falowniki NORDAC BASE - SK180E, które są nie tylko ekonomiczne w eksploatacji, ale również posiadają stopień ochrony IP69K. Gwarantuje to całkowite uszczelnienie obudowy, nawet w przypadku zastosowań wymagających częstego czyszczenia pod wysokim ciśnieniem.

Wiele aplikacji nie wykorzystuje w pełni ogromnego zakresu funkcji nowoczesnych falowników. Aby wypełnić lukę między prostymi starterami silnika i w pełni wyposażonymi falownikami, NORD DRIVKSYSTEMS opracował NORDAC BASE - SK 180E. Ta kompaktowa przetwornica częstotliwości koncentruje się na podstawowych funkcjach pomp i technologii przenośników (kontrola PI / prędkość, oszczędność energii, komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi) i zapewnia znaczne oszczędności, zarówno w zakresie zakupu, jak i wydajności.

NORDAC BASE obejmuje zakresy mocy do 2,2 kW i może być montowana poza szafą sterowniczą (możliwy montaż na ścianie lub na silniku). Falownik o solidnej konstrukcji zapewnia łatwe uruchamianie i obsługę, jest elastyczny w zakresie akcesoriów i funkcji, a duża liczba interfejsów komunikacyjnych czyni go kompatybilnym ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami magistrali. Sterownik napędu zapewnia precyzyjną kontrolę. IP69K zapewnia najwyższą ochronę przed wnikaniem pyłu (pyłoszczelna) i strumieniami wysokociśnieniowej wody i pary podczas czyszczenia.

SK 180E przeznaczona jest do sterowania silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi. Energooszczędna praca jest możliwa dzięki funkcji oszczędzania energii podczas pracy z częściowym obciążeniem: moc silnika może być dostosowywana do automatycznych zmian obciążenia. Podobnie jak wszystkie przetwornice częstotliwości NORD, NORDAC BASE ma zintegrowany sterownik PLC. Inteligentna elektronika napędowa zmniejsza obciążenie jednostki sterującej systemu wyższego poziomu i pozwala na budowę modułowej instalacji. Dane aplikacji mogą być oceniane w czasie rzeczywistym przez zdecentralizowany sterownik PLC, na przykład w celu optymalizacji urządzeń diagnostycznych.

SK 180E można zmodyfikować do pracy w środowisku wybuchowym. W zależności od obszaru zastosowania (pył przewodzący lub nieprzewodzący) modyfikacje obejmują również zastąpienie przezroczystych kapturków diagnostycznych wersją wykonaną z aluminium i szkła. Pozwala to na pracę falownika bezpośrednio w obszarze niebezpiecznym (ATEX 22-3D).
Każda instalacja wymaga w pierwszej kolejności stworzenia przejrzystego projektu. NORD dostarcza makra produktów, a także dane techniczne i elektryczne urządzeń do elektronicznych komponentów napędów w bazie danych EPLAN. Techniczne i elektryczne dane produktów, a także makra produktów dla elektronicznych komponentów napędowych NORD są teraz dostępne w internetowym portalu danych EPLAN i mogą być wykorzystywane przez wszystkich członków portalu do pracy nad projektem. EPLAN Electric P8 to jedno z najważniejszych rozwiązań programistycznych dla projektów CAD. EPLAN P8 oferuje prawie nieograniczone możliwości w zakresie planowania projektu, dokumentacji i zarządzania projektami automatyzacji. Makra produktowe EPLAN P8 są dostępne dla rozruszników silników i przetwornic częstotliwości z serii NORD SK135E, SK180E, SK200E i SK500E, a także dla wszystkich akcesoriów do elektroniki napędowej NORD. Pod nagłówkiem „Dokumentacja/oprogramowanie” na stronie internetowej NORD wszystkie obecnie dostępne makra produktów dla EPLAN P8 są również dostępne do bezpłatnego pobrania.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl