Drukuj

Oprócz swojej doskonałej jakości i niezawodności, rozwiązania napędowe oferowane przez NORD DRIVESYSTEMS charakteryzują się również dużą głębią produkcji. Specjalista w dziedzinie napędów produkuje wszystkie komponenty we własnych obiektach, mając pełną kontrolę nad ich jakością

Jedną ze składowych inteligentnego systemu napędowego jest elektronika napędowa. Na początku lat 80. XX wieku NORD rozpoczął produkcję własnych przetwornic częstotliwości w Aurich, w Dolnej Saksonii. Z biegiem lat gama falowników, softstartów silnikowych i innych produktów elektronicznych rozwijała się nieustannie i pokrywa obecnie zakres mocy do 160 kW. Placówka była ciągle rozszerzana i obecnie zatrudnia 130 osób i produkuje ponad 100000 sztuk rocznie na powierzchni 5000 m2.
Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję seryjną, produkty konfigurowane indywidualnie czy elementy wykonywane jednokrotnie - nowoczesna, zautomatyzowana i elastyczna struktura produkcyjna w Aurich umożliwia produkcję dowolnych wielkości urządzeń. Nawet pojedyncza partia produktu może być przygotowana bez dalszej konfiguracji. Zapotrzebowanie na indywidualne wykonania wzrasta, a obecny wysoki odsetek dostosowywanych urządzeń stale rośnie. Kolejny wzrost produkcji 2017 roku wynikał z pomyślnego wprowadzenia dystrybutora polowego NORDAC LINK. Sterownik napędu do elastycznej, zdecentralizowanej instalacji jest swobodnie konfigurowalny zgodnie z określonymi wymaganiami aplikacji i oferuje znacznie więcej opcji dostosowywania niż poprzednie produkty. Specjalnie dla tej serii w ubiegłym roku oddano do użytku nową linię montażową, powierzchnia produkcyjna została rozszerzona o 400 nr, a powierzchnia magazynu o kolejne 1000 m2.

NORD nie tylko wykorzystuje najnowsze technologie w swoich produktach. Sama technologia produkcji jest również najnowocześniejsza. Cel to maksymalna prędkość i efektywność, sprawny łańcuch logistyczny i produkcja w dużej mierze pozbawiona papieru. Cały proces produkcji jest kontrolowany za pomocą centralnego zlecenia. Na potwierdzeniu każda paczka otrzymuje kod 2D i dlatego może być ciągle śledzona. Zautomatyzowany magazyn drobnych części z 2000 sześciokrotnie segmentowanych kontenerów jest centralnie zintegrowany z procesem produkcyjnym i służy do przechowywania nie tylko komponentów, ale także półproduktów. Następnie moduły są montowane w dziale SMD (.Surface Mounting Device) i zwracane do AKL, skąd są kierowane do dalszego przetwarzania THT (montaż przewlekany, z ang. Through-Hole Technology).


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl