Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Dzięki nowemu serwo przemiennikowi częstotliwości i950 usuwana jest granica między automatyką opartą na sterownikach a automatyką opartą na przemiennikach. Dla klienta, niezależnie od tego, czy chce mieć centralną topologię automatyki, zdecentralizowaną, czy też inteligentną kombinację tych dwóch rozwiązań, nie będzie to już istotne. Z punktu widzenia inżynierii oprogramowania, gdy uruchamiany jest nowy moduł platformy automatyki, nie ma znaczenia, czy serwo przemiennik częstotliwości jest zintegrowany z topologią maszyny, tworząc prosty napęd, jako parametryzowalna oś czy jako dowolnie programowalna oś.

Portfolio firmy Lenze, zaprojektowane z myślą o przyszłych potrzebach, obejmuje produkty dla poziomu sterowania, poziomu polowego i elektromechaniki oraz zapewnia znormalizowaną komunikację danych, a także przechowywanie danych w chmurze.

W ten sposób przedsiębiorstwa z branży budowy maszyn otrzymują rozwiązania, które umożliwiają spełnienie wszystkich wymagań w sposób łatwy, wydajny i elastyczny.
Ze względu na swoje tradycje firma Lenze zawsze wspierała dwie różne koncepcje automatyzacji. Zwykle firma Lenze wspiera automatyzację opartą na napędach wykorzystujących zdecentralizowaną inteligencję, która jest stosowana w technologii napędów. Istnieje również automatyzacja oparta na kontrolerach, bazujących na scentralizowanej inteligencji umieszczonej w sterowniku PLC. Wymagania konkretnego projektu zawsze decydują o tym, które z tych dwóch pojęć będą stosowane. Jednak te dwie koncepcje automatyzacji są coraz częściej mieszane w wyniku modularyzacji maszyn i systemów: sensowne
jest kontrolowanie pewnych części systemu produkcyjnego za pomocą scentralizowanej inteligencji, podczas gdy inne moduły maszyn mogą być postrzegane jako cyfrowe systemy fizyczne ze względu na ich specyfikę i są wyposażone we własną rozproszoną inteligencję.
Dlatego tak ważne jest posiadanie prawdziwie jednolitej skalowalności całego systemu automatyki, aby konkretne rozwiązanie automatyzacji było zorientowane na przyszłość. Dzięki nowemu serwoprzemiennikowi częstotliwości i950 firmie Lenze udało się zintegrować platformę automatyzacji bazującej na sterowniku z samym sterownikiem. Oznacza to, że producent maszyn może korzystać ze standardowych modułów technologicznych FAST Application Software Toolbox z i950, tak samo jak ze sterownikami z firmy Lenze. Może on dostosować te moduły technologiczne do swoich indywidualnych potrzeb, może również korzystać z własnego oprogramowania, jeśli jest ono sporządzone w IEC61131-3. Daje to producentom maszyn korzyści podczas wprowadzania produktów na rynek, ponieważ pomaga oszczędzić cenny czas potrzebny na zaprojektowanie.

Gotowy do korzystania z IoT
Bieżące i przyszłe rozwiązania automatyzacji nie mogą ograniczać się tylko do sieci na linii produkcyjnej. Dalszy rozwój modeli biznesowych w kontekście transformacji cyfrowej jest nierozerwalnie związany z chmurami obliczeniowymi. Dane z maszyn i systemów są gromadzone w chmurze, tam analizowane, a następnie w razie potrzeby łączone z innymi informacjami. Połączenie z chmurą stanie się standardową cechą poziomu pola w ciągu najbliższych kilku lat, podobnie jak komunikacja sieciowa. Dlatego firma Lenze konsekwentnie opiera się w swojej ofercie automatyzacji na standardowych protokołach, takich jak OPC UA, lub na standardzie MQTT, aby zagwarantować, że jej komponenty będą w przyszłości sprawne, nawet w czasach powszechnego wykorzystywania chmury cyfrowej.
Współpracując z dostawcami infrastruktury chmury obliczeniowej, firma Lenze tworzy fundamenty do generowania informacji - lub jeszcze lepiej, do generowania wiedzy - wykorzystując dostępne dane, tym samym zwiększając wydajność i niezawodność maszyn i systemów znajdujących się u klientów.

Sprzęt, oprogramowanie, usługi
Firma Lenze od zawsze zajmowała się głównie technologią napędów. Firma wykorzystała swoją specjalistyczną wiedzę w zakresie techniki napędowej jako podstawę do stworzenia kompletnego portfolio automatyki. Portfolio to obejmuje nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale również doradztwo dla klientów i świadczenie usług inżynieryjnych w celu stworzenia gotowego kompletnego systemu automatyzacji i zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyny. Jako partner w zakresie rozwiązań i innowacji, firma Lenze częściej rozmawia ze swoimi klientami na temat procesów maszynowych niż na temat własnych produktów.
Dzięki spójności oferty Lenze może zaproponować różne rozwiązania spełniające odpowiednie wymagania.
Dostępne komponenty pozostawiają producentowi maszyny wolną przestrzeń dla realizacji własnych koncepcji i pozwalają uniknąć niepotrzebnych kosztów ogólnych. Wszystkie rozwiązania oparte są na tej samej architekturze i tych samych narzędziach inżynierskich, a także wykorzystują te same moduły FAST. Umożliwia to producentom OEM opracowanie wszystkich swoich maszyn i modułów maszynowych w ten sam sposób, czyli przy niewielkich nakładach i dużym bezpieczeństwie inwestycji.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl