Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Ograniczenie kosztownych przestojów, przyspieszenie prac serwisowych i wydłużenie cyklu życia parku maszynowego - to jedne z największych wyzwań służb utrzymania ruchu w przemyśle.
Tym wymaganiom pomagają sprostać nowatorskie rozwiązania, takie jak ABB Ability™ Smart Sensor, które umożliwiają zdalny monitoring i diagnostykę silników. Innowacyjne czujniki nie tylko badają stan i pracę urządzeń, ale także transmitują dane do pracowników, co umożliwia im szybkie podejmowanie decyzji np. w kwestii przeprowadzenia prac konserwacyjnych. W efekcie udaje się zredukować postoje aż o 70 proc. i wydłużyć żywotność silników o 30 proc.

Silniki poinformują, gdy potrzebują serwisu
Coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w zaawansowaną predykcję i korzysta z innowacyjnych rozwiązań do monitoringu i diagnostyki maszyn i ich układów, co pozwala zredukować nieplanowane postoje i znacznie wpływa na wydajność produkcji. Dziś nowe możliwości w tym zakresie oferują technologie typu smart, które pozwalają na bezprzewodową komunikację między urządzeniami. Taką funkcjonalność oferują czujniki ABB Ability™ Smart Sensor, przeznaczone do monitorowania stanu silników, pomp i opraw łożyskowych w aplikacjach przemysłowych. Czujniki ABB badają kluczowe parametry dotyczące kondycji i pracy urządzeń, m.in.: poziom temperatury, drgań i zużycia energii, a dane gromadzą w wirtualnej chmurze, gdzie są one poddawane szczegółowej analizie. By pobrać trendy i informacje na urządzenie mobilne, np. smartfon pracownika, wystarczy znaleźć się w zasięgu Bluetooth czujnika. Te czynności można także zautomatyzować, instalując w fabryce bramkę Bluetooth, która zbiera dane z urządzeń samodzielnie. Użytkownik może wtedy przeglądać je zdalnie, bez konieczności pobierania. Jest to duże ułatwienie i usprawnienie w pomiarowaniu silników, szczególnie tych, do których pracownicy mają utrudniony dostęp. By zbadać stan silnika, wystarczy zainstalować na nim czujnik, a później pobrać dane na smartfon bez konieczności zbliżania się do silnika. Co ważne, dzięki zastosowaniu sensorów możliwy jest bieżący podgląd krytycznych parametrów, takich jak wibracje silnika, które są analizowane na podstawie algorytmów i informują szczegółowo o stanie łożysk. Dzięki temu można planować prace serwisowe i konserwacyjne jeszcze przed wystąpieniem
awarii i zgodnie z realnymi potrzebami. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie zarówno w dużych, jak i mniejszych zakładach przemysłowych, które nie posiadają rozwiniętej diagnostyki i wielu specjalistów utrzymania ruchu.

Bezinwazyjna instalacja
Wykorzystanie czujników ABB Ability™ Smart Sensor nie wymaga skomplikowanych i inwazyjnych prac montażowych. Instalacja czujników na obudowie urządzenia zajmuje kilka minut, a konfiguracja wymaga podania danych znamionowych silnika i ustawienia częstotliwości pomiarów. Czujniki są więc gotowe do pracy już w dniu ich montażu. Domyślnie zbierają one informacje co godzinę, ale możliwe jest także częstsze zczytywanie pomiarów, nawet co 5 minut, w zależności od potrzeb danej aplikacji przemysłowej. Choć ABB Ability Smart Sensor to nowe rozwiązanie, które swoją premierę miało w ubiegłym roku, to czujniki pracują już w aplikacjach przemysłowych. Ich wykorzystanie zapobiegło wystąpieniu awarii i zatrzymaniu produkcji w jednym z czołowych zakładów działających w przemyśle papierniczym w Polsce.
Zainstalowane przez nas czujniki były jedynymi urządzeniami pomiarowymi silników w papierni. Po ich zamontowaniu okazało się, że jeden z sensorów sygnalizował alarm i zgłaszał przekroczenie parametrów znamionowych silnika, dotyczących zbyt wysokiej temperatury. Nieprawidłowość została wykryta na tyle szybko, że odpowiednio wcześnie klient zastosował dodatkowe chłodzenie silnika, co uchroniło urządzenie przed przegrzaniem i postojem.
Czujniki ABB Ability Smart Sensor wspierają optymalne działania prewencyjne, które przekładają się na realne wyniki w postaci zredukowania kosztów serwisu, zmniejszenia ilości przestojów, a także umożliwiają zapobieganie poważnym awariom. Czujniki pomagają także identyfikować nieefektywne elementy układu i ograniczają ryzyko związane z przeglądami urządzeń. Wszystko to sprawia, że służby utrzymania ruchu mogą efektywnie planować pracę i szybko podejmować decyzje, które pozwalają eliminować problemy jeszcze przed ich wystąpieniem.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl