Drukuj

Przewidywalne okresy konserwacji z optymalnym wykorzystaniem zasobów
NORD DRIVESYSTEMS opracowuje oszczędne i niezawodne funkcje wirtualnych czujników monitorujących stan. Znaczenie wirtualnych czujników zostało wyjaśnione na przykładzie żywotności oleju. Ma to na celu wspomaganie systemów napędowych, aby zaplanować terminy konserwacji wyłącznie na podstawie obliczeń, bez ponoszenia kosztów związanych z czujnikami sprzętu.

Wbudowany sterownik PLC ocenia szerokie operacyjne zestawy danych dotyczące prądu, napięcia i prędkości. Na podstawie danych zgromadzonych w falowniku może on pośrednio wyliczyć aktualną temperaturę oleju. Uwzględniając specyficzne dla danego produktu cechy oleju, można określić proces jego starzenia się, co pozwala na optymalne wykorzystanie środka smarnego. NORD poprzez testy potwierdził, że obliczona krzywa temperatury oleju jest zbliżona do rzeczywistego przebiegu. W trakcie pracy nad uruchomieniem w pełni sprawnego rozwiązania NORD obecnie określa krzywe temperaturowe w różnych warunkach obciążenia. Przewiduje się, że wirtualne funkcje dotyczące konserwacji będą dostępne komercyjnie we wszystkich układach elektronicznych NORD wyposażonych w sterownik PLC od końca 2018 r.

Ruszyła budowa nowej siedziby NORD Napędy

Rozpoczęła się budowa nowego biura NORD z halą warsztatową w Zakrzowie koło Wieliczki. Zgodnie z planem budynek zostanie oddany do użytku w sierpniu 2018 roku. Wstępne prace
przygotowawcze rozpoczęły się w połowie września. Nowa siedziba firmy NORD Napędy Sp. z o.o., będącej oficjalną filią NORD Drivesystems na terenie Polski, zlokalizowana będzie przy drodze 964 w miejscowości Zakrzów, pomiędzy Wieliczką a Niepołomicami. Nowoczesny budynek zapewni 1500 m2 pomieszczeń biurowych rozlokowanych na 2 poziomach oraz 700 m2 powierzchni warsztatowo-magazynowej. Inwestycja zapewni również 400 m2 przeznaczonych na sale szkoleniowe i konferencyjne, a także kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla pracowników i klientów NORD. Budynek umożliwi dalszy rozwój oddziału, wpływając pozytywnie zarówno na komfort pracy osób zatrudnionych, jak i możliwości szkoleniowo-serwisowe.

NORD Napędy Sp. z o.o.
ul. Krakowska 58
32-020 Wieliczka


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl