Drukuj

W produkcji napojów maszyny, urządzenia i wyposażenie poddawane są wysokim obciążeniom. Wytrzymała, trwała technika napędowa, charakteryzująca się wysokim momentem obrotowym, to podstawowe założenia, które powinny zostać spełnione już na etapie efektywnego planowania instalacji.

Chcieliby Państwo mieć możliwość elastycznego reagowania na sezonowa produkcję szczytową, która jest regułą w produkcji napojów oraz przy rozlewie płynów? Czy w zależności od popytu oraz sytuacji rynkowej są Państwo zmuszeni do częstego przezbrajania instalacji? Technika napędowa SEW-EURODRIVE zapewni prawdziwą przewagę nad konkurencją, gdyż znamy tę branżę oraz jej specyficzne wymagania.

Zapewnimy wymaganą elastyczność - niezależnie od tego, czy wykorzystywane są opakowania bezzwrotne czy zwrotne, szklane czy PET, oraz niezależnie od strefy - suchej, wilgotnej lub higienicznej. Dzięki modułowemu systemowi naszych komponentów napędowych, predefiniowanym rozwiązaniom oraz indywidualnym rozwiązaniom systemowym mają Państwo zawsze dostęp do techniki napędowej idealnie dostosowanej do Państwa potrzeb.

Nasza oferta obejmuje również zdefiniowane rozwiązania aseptyczne. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania wynika z faktu, że w strefach wilgotnych oraz we wrażliwych obszarach produkcyjnych obowiązują surowe przepisy higieniczne. Urządzenia wyposażone w niezawodną i spełniającą wymogi higieniczne technikę napędową zapewniają niezawodność procesową oraz przewagę konkurencyjną dzięki najwyższej jakości produktom.

Nie należy przy tym zapominać o bilansie energetycznym - nasze wydajne podzespoły oraz rozwiązania przyczyniają się do obniżenia zużycia energii oraz kosztów eksploatacyjnych.

Minimalne nakłady na konserwację oraz łatwe uruchamianie to kolejne istotne cechy techniki napędowej SEW. Dają one możliwość eksploatacji maszyn i urządzeń ze zwiększoną wydajnością.

Jak to działa w praktyce?

Współpraca SEW-EURODRIVE z Coca-Cola HBC Austria

Zrównoważony rozwój i wyższa wydajność podczas transportu butelek i pojemników

Dzięki 40 napędom mechatronicznym MOVIGEAR® wiedeńskiej rozlewni napojów bezalkoholowych udało się obniżyć koszty energii. Ponadto za sprawą technologii SNI zredukowane zostały nakłady związane z ich instalacją.

Redukcja emisji C02 oraz obniżenie kosztów energii były najważniejszym celem rozlewni. Układy napędowe MOVIGEAR® to nadspodziewanie wysoka wydajność energetyczna, zwłaszcza w przypadku transportu butelek PET oraz opakowań zbiorczych.

Coca-Cola HBC Austria GmbH dzięki zastosowaniu MOVIGEAR® obniża zużycie energii o 75%

Bardziej zrównoważony rozwój i wyraźne obniżenie emisji C02 w produkcji to priorytet polityki firmy Coca-Cola, który zakłady produkcyjne i rozlewnicze koncernu na całym świecie postawiły sobie za cel. Coca-Cola HBC Austria GmbH w stolicy Austrii, Wiedniu, aby sprostać temu wymaganiu, przeprowadziła modernizację linii w zakładzie.

Firma SEW-EURODRIVE złożyła obietnicę obniżenia nawet do 50% zużycia energii poprzez wykorzystanie innowacyjnej mechatroniki w systemach napędowych. Pod koniec 2009 roku firma SEW otrzymała zlecenie przeprowadzenia modernizacji linii transportowej 2a - instalacja ta przewozi butelki PET o pojemności od 0,5 do 2,5 l od maszyn pakujących (shrink packer) do paletyzerów. Efekty tej modernizacji przekroczyły oczekiwania. Dzięki konsekwentnemu zastosowaniu tak wydajnej energetycznie mechatronicznej technologii napędowej zużycie energii linii transportowej spadło o 75% - potwierdzają to pomiary wykonane przez Wien Energie GmbH. Od samego początku dostawca prądu zaangażowany był w kompletną renowację linii, wykonując szczegółowe obliczenia zużycia energii.

Niezależne badania potwierdziły:

• łączna oszczędność energii ok. 75% w porównaniu do stosowanej wcześniej techniki napędowej i sterowania oraz

• redukcja C02 o około 41 000 kg rocznie (w odniesieniu do dodatniego bilansu C02 w Austrii na tle Europy).

W jaki sposób wyższa wydajność energetyczna oraz mniejsze nakłady instalacyjne obniżają koszty?

Dzięki zastosowaniu systemów napędowych MOVIGEAR® Coca-Cola HBC znacząco obniżyła koszty operacyjne. Za ten wynik odpowiada nie tylko znaczna oszczędność energii o około 75%, ale także zasilanie oraz komunikacja poprzez SNI (instalacja Single Line Network).

Technologia SNI umożliwia zasilanie oraz komunikację za pomocą jednego ekranowanego kabla. W ten sposób operator instalacji może zredukować liczbę niezbędnych komponentów, co znacznie obniża nakłady instalacyjne.

Kompletna przebudowa techniki napędowej w czasie zaledwie 3 dni

Przebudowa linii rozlewniczej w tempie ekspresowym. Technicy dokonali przebudowy mechaniki instalacji w czasie przedłużonego weekendu, pracując od piątku rano do wieczora w niedzielę. W tak krótkim czasie zdemontowali wszystkie napędy wraz z okablowaniem oraz zamontowali nowe zarówno pod względem mechanicznym, jak i elektrycznym, jak również uruchomili linię. Już w poniedziałek rano produkcja w zakładzie Coca-Cola HBC mogła ruszyć.

Amortyzacja instalacji w pierwszym roku działania

Dzięki tak ważnym czynnikom wpływającym na obniżenie kosztów całkowitych oraz operacyjnych inwestycja w modernizację instalacji zamortyzowała się w czasie krótszym niż rok.

 

Efekt ten możliwy był dzięki zastosowaniu:

• 40 jednostek MOVIGEAR® w klasie energooszczędności IE4 w technologii SNI;
• działania dodatkowe w zakresie sterowania, np. poprzez optymalizację liczby obrotów oraz ulepszone działanie zatrzymania w przypadku wykrycia zatorów dzięki integracji PROFIBUS;
• SNI (Single Line Network Installation) - tylko jeden przewód dla przekazywania energii i informacji;
• uproszczone planowanie oraz konstrukcja maszyn dzięki zmniejszeniu liczby komponentów;
• wysoki stopień ochrony;
• potwierdzona odporność na działanie środków czyszczących;
• powierzchnie w wersji higienicznej w zakresie obudowy dla zastosowań w obszarach higienicznych;
• nie powoduje zawirowań powietrza, zabrudzeń oraz zarazków.

SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl