Drukuj

DCS880 - nowy napęd w rodzinie przekształtników ABB, z wbudowanym STO SIL3 PLe

ABB jako pierwsze na świecie opracowało nowatorską metodę opierającą się na specjalnej sekwencji wyłączenia i opatentowanemu sposobowi pomiaru prądu, dzięki któremu STO (Bezpieczne Wyłączenie Momentu) jest już zintegrowane w nowych napędach DC serii DCS880.

Zintegrowana w napędzie funkcja bezpieczeństwa rozwiązuje przede wszystkim konieczność dublowania styczników wejściowych dla spełnienia odpowiednich kategorii bezpieczeństwa układu. Prowadzi to do ograniczenia miejsca zajmowanego w szafie sterowniczej, oszczędności kosztów zakupu samych styczników, jak i zmniejszenia liczby potencjalnych awarii wywołanych ich uszkodzeniami. Dotyczy to zarówno nowo projektowanych układów, jak i modernizacji już istniejących. Do tej pory dla spełnienia przez napęd DC choćby poziomu nienaruszalności SIL2 PLd konieczne było zastosowanie dwóch styczników wejściowych połączonych szeregowo.

W tym momencie do spełnienia samego STO SIL3 Ple w nowym DCS880 nie jest wymagany żaden stycznik.

DCS880 będzie dostępny, podobnie jak jego poprzednik DCS800, w wersji modułowej do zabudowy w szafie, jak i jako kompletna szafa. Pojedyncze moduły charakteryzują się napięciem zasilania od 100 do 1200 V AC i prądami od 20 do 5200 A. Moduły można łączyć we wszystkich typowych konfiguracjach 6 pulsów, 12 pulsów szeregowo, równolegle, szeregowo-sekwencyjnie, 24 pulsów, M3 i M6.

ABB Sp. z o.o.
www.abb.pl/napedy


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl