Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Szybko rosnący udział krajów rozwijających się w światowym przemyśle produkcyjnym skłania gospodarki Europy do poprawy konkurencyjności działających lokalnie fabryk. Zapoczątkowany w Niemczech program Przemysł 4.0 jest promowany w innych krajach i ma być impulsem dla nowej, czwartej rewolucji przemysłowej, w efekcie której wysoko rozwinięte kraje zatrzymają proces postępującej deizndustrializacji.

Projekty maszyn i urządzeń, które spełniają niemieckie warunki ramowe idei „Przemysł 4.0" oraz zbliżonej koncepcji „przemysłowego Internetu Rzeczy" (Internet Rzeczy jest kompleksową strukturą urządzeń podłączonych do Internetu, które są w stanie identyfikować się nawzajem i komunikować się między sobą), wymagają inteligentnych napędów o wysokiej elastyczności i funkcjonalności. Nowa fala technologii Industry 4.0 opiera się na koncepcji cyber-fizycznych systemów, innymi słowy: na głębokim oddziaływaniu na siebie rzeczywistych i wirtualnych światów, które staje się trzonem procesu produkcyjnego. Zarówno sprzęt do produkcji, jak i wytwarzane dobra są teraz w stanie gromadzić, przetwarzać i analizować dane o świecie fizycznym i oddziałują na siebie w sposób autonomiczny. Przykładem jest komunikacja między maszynami w fabryce, która umożliwia im samodzielną konfigurację, dostosowywanie się do zmian i przewidywanie awarii bez pomocy człowieka. Europejski sektor produkcyjny jest szczególnie dobrze usytuowany na tym nowym polu, a niektóre państwa członkowskie wdrożyły już krajowe strategie, aby stać na czele czwartej rewolucji przemysłowej.

Jednostki napędowe są jedną z technologii multidyscyplinarnych, które stosowane są prawie w każdym procesie we wszystkich sektorach przemysłu. Inteligentne jednostki napędowe z NORD DRIVESYSTEMS odgrywają obecnie ważną rolę w systemach wysoce zautomatyzowanych, co jest konieczne dla rozwoju tak zwanej czwartej rewolucji przemysłowej, która koncentruje się na szerokiej wymianie informacji na wszystkich poziomach. Napędy te powinny zostać w jednolity sposób zintegrowane z sieciami komunikacyjnymi, zapewniać efektywne przetwarzanie danych i realizować modularne, zdecentralizowane koncepcje sterowania. Wprowadzając na rynek markę „NORD 4.0 READY" NORD DRIVESYSTEMS dostarcza skalowalne systemy napędów elektrycznych oraz oprogramowanie obsługujące pełne spektrum zadań, od prostych siłowników do skomplikowanych systemów operujących w sieci. Programowalne, uniwersalne przetwornice zintegrowane z napędami o mocy do 22 kW są oferowane dla silników synchronicznych oraz indukcyjnych, które obejmują duży procent zastosowań przemysłowych. Posiadając procesory o dużej mocy plus wbudowany sterownik programowalny (PLC), przemienniki częstotliwości mogą obsługiwać skomplikowane procesy sterowania, autonomicznie reagować na warunki procesów, a nawet usuwać usterki. Falownik z PLC przetwarza dane otrzymane od podłączonych czujników i siłowników oraz dostarcza do sterowni i innych węzłów sieci wysokiej jakości informacje dotyczące napędu i określonego zastosowania. Inteligentne sterowanie sekwencyjne może pozwolić jednostce napędowej na niezależne działanie. Jednakże zespoły napędowe mogą same komunikować się ze sobą: „Uwaga, kieruję do Ciebie partię towaru; uruchomić przenośnik taśmowy." Napęd Slave może następnie zsynchronizować się do napędu Master, by wykonać pewne zadania, a następnie powrócić do normalnego działania. Setki typowych funkcji i parametrów są przetwarzane, przesyłane i odbierane bez udziału sterownika głównego. Dzięki temu w razie potrzeby przemiennik częstotliwości może koordynować zarówno proste, jak i złożone aplikacje niezależnie od systemu sterowania zakładu i może reagować na zmiany w procesie lub naprawić wiele błędów procesowych niezależnie, bez zewnętrznej interwencji.

Moduły napędowe mogą tworzyć grupy do konkretnych zadań, na przykład w celu synchronizacji prędkości lub pozycji. Zbiory predefiniowanych parametrów dla setek powszechnie wymaganych funkcji, włącznie z modułami PLC otwartego sterowania ruchem, ułatwiają tworzenie aplikacji. Jako dostawca pełnowymiarowych systemów napędowych, NORD wytwarza falowniki, silniki oraz moduły przekładniowe. Na całym świecie producent oferuje dostawy systemów napędowych dla całych obiektów, gotowych do użycia - zmontowanych i sparametryzowanych, ze znormalizowanymi wtykowymi połączeniami kablowymi (1 xmoc, 1 xdane), co zapewnia oszczędność czasu przy przekazaniu do eksploatacji.

Klienci, którzy chcą wdrożenia standardów Przemysł 4.0 we własnych zakładach, mogą polegać na nas, jako na dostawcy odpowiednich jednostek napędowych.


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl