Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Inteligentne rozwiązanie dla układów napędowych. Duże obiekty przemysłowe często wyposażone są w dużą liczbę silników. Każda nieplanowana lub nagła przerwa w pracy napędu może w procesie przemysłowym wywołać zakłócenia, których skutki bywają bardzo kosztowne. Z tego powodu, aby utrzymać ciągłość procesu przemysłowego, konieczne jest zapewnienie niezawodnego zarządzania pracą silników.

UMC100.3 jest elastycznym, modułowym i rozszerzalnym systemem zarządzania pracą niskonapięciowych silników jedno- i trójfazowych o stałej prędkości obrotowej. Jest następcą poprzednich generacji sterowników silników UMC produkowanych przez ABB. Jego najważniejsze zadania to sterowanie i pełna elektroniczna ochrona silnika, zapobieganie zatorom awaryjnym na liniach produkcyjnych i redukcja czasów przestoju serwisowego. W skład urządzenia wchodzą: jednostka centralna z układem pomiaru prądu oraz opcjonalne moduły napięciowe, moduły dodatkowych wejść/wyjść, moduły komunikacyjne i przekładniki prądowe. Wszystkie podstawowe funkcje zabezpieczeń, monitoringu i sterowania są zintegrowane w pojedynczym urządzeniu. Jedna wersja UMC100.3 dla wszystkich zakresów prądowych i magistral polowych upraszcza projektowanie, uruchomienie i późniejszy serwis. Modułowa rozszerzalność systemu zapewnia optymalne dopasowanie do konkretnej aplikacji, ale nawet podstawowa jednostka UMC100.3 może spełnić wymagania większości zastosowań. Sterowanie pracą silnika może się odbywać za pomocą panelu operatorskiego, programowalnych wejść/wyjść cyfrowych lub za pomocą magistrali polowej. Wszystkie funkcje sterujące wymagane w aplikacjach podstawowych są już zintegrowane i mogą być skonfigurowane za pomocą zestawów parametrów. Funkcje sterowania dedykowane aplikacji niestandardowej mogą zostać zrealizowane za pomocą wbudowanego systemu logiki programowalnej. Dla aplikacji złożonych, z większą ilością wejść/wyjść lub z sygnałami specjalnymi, dostępne są moduły rozszerzeń.

Dzięki kompaktowym wymiarom i zintegrowanemu systemowi pomiarowemu UMC100.3 może być instalowany nawet w niewielkich przestrzeniach montażowych. To wielka zaleta, szczególnie dla aplikacji wymagających zastosowania niskonapięciowych rozdzielnic wysuwnych z modułami o ograniczonej przestrzeni montażowej lub w przypadku wymiany przestarzałych systemów sterowania silnikami na nowocześniejsze.

UMC100.3 w szczegółach
• Zabezpieczenie i sterowanie silników jedno- i trójfazowych.
• Ochrona przeciążeniowa z ustawialnymi klasami rozruchu 5E, 10E, 20E, 30E, 40E zgodnie z EN/IEC 60947-4-1, z alarmami i ostrzeżeniami.
• Ochrona silnika w przypadku zablokowania wirnika.
• Detekcja zaniku faz, asymetrii i kolejności faz.
• Termistorowa ochrona silników wyposażonych w czujniki PTC.
• Detekcja zwarć doziemnych, do pracy w sieciach IT.
• Znamionowy prąd silnika od 0,24 A do 63 A w jednym urządzeniu, bez dodatkowych akcesoriów.
• Znamionowy prąd silnika > 63 A z zewnętrznymi przekładnikami prądowymi.
• Niezależna ochrona silnika, również w przypadku braku podłączenia do magistrali komunikacyjnej.
• Zintegrowane najważniejsze funkcje sterujące: rozruch bezpośredni, re-wersyjny, gwiazda-trójkąt; rozruch ze zmianą biegunów/Dahlandera; ustaw-nik pozycyjny, współpraca z sofstarterem.
• Regulowalna strategia restartu (ograniczanie obciążenia), ograniczenia czasowe i ilościowe rozruchów. Swobodnie programowalne funkcje sterowania dla aplikacji o specjalnych wymaganiach.
• Biblioteka funkcji, łatwe w parametryzacji bloki logiczne z dostępem do wszystkich wejść/wyjść i sygnałów wewnętrznych, liczniki, funkcje czasowe.

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl