Porównywarka falowników

Forum falowników

 www.falowniki.info

Firma Saalfelder Hebezeugbau GmbH ma 60-letnie doświadczenie w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży żurawi i ich elementów. Zakres usług obejmuje również konwersje dźwigu, usługi i ekspertyzy z zakresu dźwigów, a tekże projektowanie i rozwój systemów automatycznego parkowania. Żurawie SHB można znaleźć niemal w każdym sektorze przemysłu. Przykładowo, firma dostarcza dźwignice hutnicze, suwnice lejnicze i odlewnicze oraz dźwignice chwytakowe. W ofercie znajdują się również dźwigi standardowe.

Taka różnorodność była powodem, że firma szukała dostawcy napędów, który byłby w stanie spełnić wszystkie ich wymagania techniczne. Dodatkowym celem była również ciągłość realizacji dostaw. Szeroki wachlarz produktów i duże doświadczenie w dziedzinie elementów techniki napędowej były ostatecznym powodem wyboru Getriebebau NORD jako dostawcy. Głównym kryterium było zdobycie producenta z odpowiednimi kompetencjami w sprawach doradztwa, rozwiązań i produkcji. Równie ważne było posiadanie wsparcia specjalisty ds. napędów, począwszy od etapu planowania aż do samego uruchomienia.

Technologie napędowe czynią dźwigi bezpiecznymi i efektywnymi

Od 2004 r. Saalfelder Hebezeugbau GmbH wykorzystuje przekładnie walcowe w korpusie płaskim firmy NORD o mocach od 0,22 kW do 37 kW i szerokim zakresie przełożeń. Stosowane prędkości poruszania wynoszą około 80 m/min dla suwnicy i 32 m/min dla wózka, z przyspieszeniem 0,2 m/s. Reduktory walcowe płaskie NORD dostępne są w wersjach dwu-lub trzystopniowych z wałem drążonym lub pełnym, z mocowaniem na łapach lub na kołnierzu B5/B14. Każda z wersji ma dokładnie tę samą uniwersalną obudowę. Koncepcja Unicase umożliwia wykonanie przekładni walcowych płaskich o wysokiej mocy i kompaktowych wymiarach, które mogą być połączone z wieloma elementami systemu modułowego NORD. Wszystkie przekładnie są produkowane w korpusie Unicase, który został opracowany w 1981 roku. Oprócz wysokiej wydajności reduktorów walcowych, płaskich, stożkowych i ślimakowych, istnieją dalsze decydujące korzyści dla podmiotów gospodarczych. Najwyższa niezawodność działania, duże momenty obrotowe, wysokie dopuszczalne obciążenia promieniowe i osiowe, cicha praca, wysoka wydajność, zredukowane koszty utrzymania i dłuższy okres użytkowania - są najważniejszymi cechami tej serii.

Żurawie, które są powszechnie używane do załadunku i rozładunku lub w montażu, produkcji i magazynowaniu, a także w branży budowlanej, znacznie róż-. nią się od prostych urządzeń do podnoszenia. Zadaniem dźwigów jest podnoszenie ciężarów oraz delikatnie opuszczanie ich na wyznaczone miejsce. Wymaga to specjalnych napędów ze zintegrowanymi hamulcami oraz odpowiednich przetwornic częstotliwości, które zapewnią łagodny rozruch i hamowanie generacyjne dzięki zdefiniowanym i indywidualnie programowalnym rampom. Dla wszystkich aplikacji dźwigowych następujące funkcje są niezbędne dla ciągłego bezpiecznego transportu: płynny ruch, równoczesne przemieszczanie dźwigu i wózka, płynna i synchroniczna praca napędów ruchu z dużą dokładnością pozycjonowania. Wymagania dla silników sięgają od ciągłej pracy z pełnym obciążeniem aż do obsługi wysokich obciążeń osiowych i promieniowych. Dodając do tego ewentualne skutki trudnych warunków atmosfery przemysłowej lub stosowania substancji agresywnych, niekiedy specjalne opcje ochronne są konieczne. Tutaj właśnie znajdują zastosowanie produkty z klasą ochrony IP55 oraz IP66 oraz wersje ze specjalnymi powłokami malarskimi. Przekładnie mogą być również wypełnione olejem syntetycznym, jeżeli dźwigi mają pracować w wysokich temperaturach, np. w odlewni. Chociaż różnorodność branych pod uwagę wersji jest bardzo duża, to szeroka gama produktów NORD w pełni je pokrywa. Dźwigi i wózki montowane są w fabryce w Saalfeld i poddawane szczegółowej kontroli jakości przed wysyłką. Uruchomienie dźwigu w siedzibie klienta jest ostatnim etapem w łańcuchu logistycznym.

Dla Getriebebau NORD, firma SHB jest bardzo ważnym klientem. Procedura dobrej współpracy jest jasno określona, SHB przesyła do NORD wszystkie niezbędne dane dotyczące obciążenia, kategorii i warunków stosowania. Napędy skonfigurowane przez NORD dokładnie spełniają specyfikacje SHB. Współpraca pomiędzy tymi dwiema firmami zawsze przebiega w sposób intensywny i ciągły. Projektanci i inżynierowie techniczni z SHB regularnie spotkają przedstawicieli NORD w sprawach konsultacji i wymiany opinii. Te spotkania stały się obecnie punktem stałym i pokazują, jak dobra i pełna zaufania współpraca może być kluczem do sukcesu dla obu stron. Zarówno SHB, jak i NORD działają na rzecz celu, który można określić jako orientację na klienta, jego korzyści i satysfakcję.

NORD Napędy Sp. z o.o. j

 


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | wortal-> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info | porównaj-> www.falowniki.com.pl

Warto zobaczyć

Giełda falowników

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW

Falownik Lenze 9300 Vector 110kW EVF9335-EVV030

Więcej…

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Softstart eTran 7,5kW SET200-7.5

Więcej…

Softstart eTran 11kW SET500-11

Softstart eTran 11kW SET500-11 

Więcej…

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Siemens Simovert 45kVA 6SE-1245-2AA00

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA02

Więcej…

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Siemens Simovert 22kVA 6SE-1222-2AA03

Więcej…
dobór falowniki Wortal napędów energoelektronicznych www.falowniki.pi . Napędy energoelektroniczne do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.falowniki.pl